Aktualności

image

Planszówki dla dzieci - zabawa i nauka dla malucha

26 czerwiec 2019 Gry planszowe, dla dzieci iGiZ

Gry planszowe od lat nie schodzą z dziecięcych list przebojów - od popularnego Chińczyka po bardziej skomplikowane, przestrzenne zabawy, jak Spadające małpki, nieodmiennie fascynują maluchy i jednocześnie pomagają im w rozwoju.

Czytaj więcej
image

Projektowanie gier - całodniowe warsztaty IGiZ!

21 maj 2019 Szkolenia, Gry planszowe, Grywalizacja iGiZ

Nowość w ofercie IGiZ! Całodniowe warsztaty oparte na metodyce projektowania gier, przeznaczone dla pasjonatów, ale także pracowników sektora biznesowego i edukacyjnego.

Czytaj więcej
image

Grywalizacja - co to jest i czemu służy? Krótki poradnik

03 kwiecień 2019 Szkolenia, Gry planszowe, Grywalizacja iGiZ

Wyobraź sobie, że wchodzisz do biura, odpalasz komputer i przygotowujesz się do rozpoczęcia dnia pracy. Czekając na uruchomienie się programów, przynosisz sobie kawę i...

Czytaj więcej
image

Planszówki dla początkujących - od czego zacząć przygodę z grami planszowymi?

21 luty 2019 Szkolenia, Gry planszowe, Dla początkujących iGiZ

Tyle słyszy się o tych planszówkach i grach bez prądu w ogóle - ale jeśli dotąd w ręce wpadały Ci tylko pozycje dla dzieci, zapewne nie masz pomysłu...

Czytaj więcej
image

Walentynkowe gry planszowe - sposób na udany wieczór

4 luty 2019 Szkolenia, Gry planszowe, Biblioteka iGiZ

Gdy szukasz wyjątkowego pomysłu na romantyczny wieczór we dwoje, nietypowym i zaskakującym dla drugiej połówki pomysłem może być specjalna… gra planszowa.

Czytaj więcej
image

Słowo ma moc! Czyli graj i opowiadaj w bibliotece

2 listopad 2018 Szkolenia, Gry planszowe, Biblioteka iGiZ

Niekiedy spotykam się z opiniami, że gry planszowe są "tylko dla dzieci" lub są "niepoważne". W związku z takim postrzeganiem tego typu rozrywki niektórzy uważają, że jest niegodna instytucji kultury czy edukacji. Tymczasem nic bardziej mylnego! Wystarczy uważniej rozejrzeć się dookoła, aby dostrzec, że grają wszyscy - w różnym wieku, o różnym statusie społecznym czy poglądach.

Czytaj więcej
image

Gry planszowe w bibliotece? Podpowiadamy, jak je wprowadzić!

21 sierpnia 2018 Szkolenia, Gry planszowe, Biblioteka iGiZ

Biblioteki chętnie podejmują się prowadzenia nowych działań, w szczególności takich, których oczekują ich odbiorcy. Warto zauważyć, że instytucje te trafiają do bardzo szerokiego grona, stąd nie powinna dziś nikogo już dziwić obecność przeróżnych nośników kultury na bibliotecznych regałach - np. gier planszowych!

Czytaj więcej
Facebook
Instagram