Nowość w ofercie IGiZ! Całodniowe warsztaty oparte na metodyce projektowania gier, przeznaczone dla pasjonatów, ale także pracowników sektora biznesowego i edukacyjnego. Gry to nie tylko Chińczyk czy Monopoly - możesz stworzyć i wydać własną albo wykorzystać poznaną mechanikę w szkoleniach, zabawie na świeżym powietrzu i w pracy!

O czym są warsztaty?

Nasze warsztaty dzielą się na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Podczas teoretycznej prowadzący przedstawi podstawy projektowania gier: metody zgodne z trendem serious games i najważniejsze sposoby wykorzystania ich w rozrywce, edukacji i działaniach prospołecznych oraz odpowie na każde pytanie, jakie może Ci przyjść do głowy. W części warsztatowej stworzysz własną grę - od podstaw do szczegółów i pod czujnym okiem eksperta.

Jak projektujemy? Skupiamy się na procesie, nie na grze. Poznasz m.in. metodę Podwójnego Karo i metodę białej kartki, systemy bottom → up i top → down design oraz inne; ich zastosowania, kolejne kroki w przygotowaniu różnego rodzaju projektów i w końcu przygotujesz samodzielnie grę.

Co projektujemy? Omówimy typy gier planszowych i to, jak je tworzyć: proste gry, zaawansowane karcianki i planszówki, estetykę, mechanikę i ich związki. Dowiemy się także, czy dobra gra = dobry produkt i czy dobra gra = dobra sprzedaż.

Dla kogo projektujemy? Poznamy najważniejsze grupy docelowe na polskim i europejskim rynku i najtrudniejsze dla projektantów gatunki gier, skupiając się na edukacyjnych i szkoleniowych oraz grach dla niewielkiej liczby uczestników.

Co zyskujesz?

Na warsztatach nauczysz się, jak skutecznie projektować gry od zera i ulepszyć te projekty, które czekają w Twojej szufladzie na dokończenie. Dzięki wskazówkom profesjonalisty znajdziesz i zlikwidujesz błędy, ocenisz szanse swojej gry albo projektu w perspektywie rynkowej, a przede wszystkim poszerzysz i lepiej zorganizujesz swoje umiejętności. Po warsztacie nie tylko wyjdziesz pozytywnie zmęczony, ale też zyskasz wiedzę o profesjonalnym projektowaniu gier - koniec pracy “na czuja”! - i wskazówki na temat dalszego jej poszerzania zależnie od zainteresowań.

Prowadzący: Piotr Milewski, starszy wykładowca w katedrze badania i projektowania gier (Gamedec) Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, specjalizuje się w grywalizacji, zarządzaniu projektami, projektowaniu edugier, gier miejskich i planszowych.

Dla kogo skierowane są warsztaty: osoby mające niewielkie i średnie doświadczenie z grywalizacją i projektowaniem gier - uczymy od podstaw!

Cena: 399 zł brutto (w tym materiały szkoleniowe, warsztatowe i ciepłe napoje)

Miejsce: Good Space Gdańsk, ul. Nad Stawem 7 (tuż przy Galerii Metropolia)

Zapraszamy!

Wszelkie pytania kieruj na adres: kontakt@igiz.pl